Nawigacja kategorii:

Przeglądaj wg

Kategoria
  1. Do samochodu (15)
  2. Do ciężarówki (4)
  3. Na motocykl (6)
  4. Na rower (28)
  5. Do turystyki (82)
  6. Do treningu (39)
  7. Dla zdrowia (12)
  8. Na wodę (76)

Wszystkie nasze produkty pochodzą od polskich dystrybutorów, są oryginalnie pakowane oraz posiadają polską instrukcję.

Każdy oferowany towar posiada gwarancję polskiego dystrybutora na 6, 12, 24, 36 lub 60 miesięcy, potwierdzoną paragonem lub fakturą VAT. Takiej gwarancji nie dostaniesz u kogoś, kto sprowadza towar zza granicy.

Oferujemy tylko sprawdzony, markowy sprzęt car-audio, CB, GPS oraz GSM.

Garmin GPSMap 720

Kod producenta: 010-00835-00
prev
next
close
Garmin GPSMap 720

Więcej widoków

Cena: 3 299,00 zł
Oblicz wysokość raty

Okres gwarancji: 24 miesiące

Dostępność:
czasowo niedostępny
LUB
Wyślij znajomemu

Opis

GPSmap 720 to rozbudowany ploter wyposażony w bardzo jasny dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7 cali. Wyświetlacz ten oferuje pełną rozdzielczość WVGA (800 x 480 pikseli), a przy tym jasność jego podświetlenia jest regulowana automatycznie. Do tego celu wykorzystywany jest czunik oświetlenia umieszczony na panelu przednim. Urządzenie to należy do nowej grupy ploterów o przeznaczeniu morskim, posiadających uproszczone pod kątem obsługi menu ekranowe oraz wyposażonych w nowy typ map bazowych, opartych o zdjęcia satelitarne. Nowością w tej klasie urządzeń jest również zastosowanie standardowych kart pamięci SD, zamiast dotychczas stosowanych własnych kart firmy Garmin. Urządzenie to przystosowane jest również do pracy z nową linią map morskich - BlueChart g2 Vision (nie są obsługiwane starsze wersje map morskich - BlueChart oraz BlueChart g2).

Urządzenie zamknięte jest w obudowie o nowej stylistyce, zbieżnej dla całej linii produktów marine. Nowością w tym urządzeniu w stosunku do dotychczasowej oferty jest zastosowanie anteny wbudowanej z jednoczesnym pozostawieniem na tylnej ścianie obudowy złacza BNC dla anteny zewnętrznej. Wprowadzono również nowy, mniejszy typ złącza, którym wyprowadzane są wszystkie sygnały. Na panelu przednim, w dolnej jego części umieszczono slot kart pamięci, osłonięty klapką z magnesem, dzięki czemu pozostaje ona zawsze zamknięta.

Po włączeniu, urządzenie wyświetla na swoim ekranie menu główne, do którego zawsze można szybko wrócić poprzez naciśnięcie przycisku HOME. Menu to w czytelny sposób przedstawia grupy podstawowych funkcji: Charts (zawiera funkcje wyświetlania mapy), Sonar (funkcje związane z echosondą), Where To? (funkcje związane z nawigacją), Information (funkcje związane z wyświetlaniem krzywych pływów i prądów, danych astronomicznych, danych z odbiornika AIS, itp), Configure (wyświetla menu ustawień systemowych).

Jedną z istotniejszych zmian zastosowanych w nowych ploterach morskich jest możliwość prezentacji map w różnych widokach. Wybierając opcję Charts, użytkownik może wybrać prezentację mapy w widoku płaskim (jak w dotychczasowych ploterach), a także w dwóch nowych widokach: perspektywicznym nad wodą (Mariner's Eye 3D) oraz perspektywicznym pod wodą (Fish Eye 3D). Funkcje te nabierają dużego znaczenia w przypadku wykorzystywania w urządzeniu opcjonalnej kartografii BlueChart g2 VIsion, która zawiera oprócz tradycyjnych map wektorowych również wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne. W widoku płaskim nowy ploter daje możliwość dość szerokiej konfiguracji wyświetlanej mapy. Oprócz stadnardowego wyświetlania mapy morskiej jako mapy wektorowej, treść tych map może zostać wzbogacona o dane pochodzące z wysokiej rozdzielczości zdjęć satelitarnych. W takim wypadku obszary lądowe prezentowane są wraz z ukształtowaniem terenu, a na obszarach wodnych widoczne jest cieniowanie zależne od głębokości akwenu. Możliwa jest również regulacja stopnia przejrzystości wyświetlanych map rastrowych. W przypadku perspektywicznego widoku mapy nad wodą, na ekranie widoczna jest mapa z symbolem łodzi umieszczonym w dolnej części ekranu, a wokół niej wyświetlane mogą być okręgi ułatwiające określenie odległości pomiędzy obiektami. Akweny wodne o zmiennej głębokości w obszarze widocznym na wyświetlanej mapie są dodatkowo cieniowane, aby ułatwić określenie ich głębokości. Przy tak wyświetlanej mapie widoczne są również zarysy lądu. Jeśli użytkownik wybierze prezentację mapy w widoku podwodnym, na ekranie wyświetlony zostanie w perspektywie fragment mapy, obejmujący miejsce w którym aktualnie znajduje się jednostka pływająca. W widoku tym zaobserwować można obraz warunków podwodnych pomiędzy dnem (wraz z jego ukształtowaniem) a lustrem wody.

Ciekawym rozwiązaniem w nowej linii ploterów jest grupa funkcji dostępnych poprzez opcję menu głównego Where To? Dzięki niej możliwe jest bowiem wyszukiwanie obiektów zainstalowanych map (podobnie jak w starszych urządzeniach), ale również planowanie tras. Jeśli w urządzeniu zainstalowane są mapy BlueChart g2 Vision, po wyszukaniu interesującego obiektu (może nim być również waypoint oznaczony przez użytkownika) istnieje możliwość uruchomienia nawigacji z użyciem Automatycznego Przewodnika. Jego zadaniem jest zaplanowanie trasy od aktualnej pozycji do wybranego punktu docelowego, z uwzględnieniem informacji zawartych w mapach szczegółowych dotyczących niebezpieczeństw nawigacyjnych. Przewodnik ten planuje trasę z ominięciem mielizn, czy wraków, prezezntując na ekranie mapy linię optymalnej trasy dojścia do wybranego celu. Niezależnie istnieje również możliwość skorzystania ze standardowych funkcji nawigacyjnych, czyli uruchomienia nawigacji w linii prostej czy z użyciem ręcznie zaplanowanej trasy.

Grupa funkcji Information zapewnia dostęp do dodatkowych funkcji urządzenia. GPSMap 720 dostarczać może informacji na temat pływów oraz prądów. Dane niezbędne do wykreślenia tych krzywych dostępne są w mapach BlueChart g2 Vision. W grupie tej odnaleźć można funkcje związane z obsługą zewnętrznego odbiornika AIS, dołączanego do plotera poprzez port szeregowy. Przy wykorzystaniu takiego zestawu urządzeń, na ekranie GPSmap wyświetlane mogą być informacje o jednostkach pływających znajdujących się w pobliżu, wyposażonych w transpondery AIS. GPSmap 720 zapewnia również dwukierunkową współpracę z radiotelefonami VHF wyposażonymi w funkcję DSC. Dzięki temu możliwe jest nie tylko korzystanie z wywołań DSC zawierających aktualną pozycję z poziomu radiotelefonu, ale również sprawdzenie informacji o przychodzących wywołaniach DSC bezpośrednio na ekranie plotera. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję katalogu numerów MMSI.

W nowych ploterach uproszczono również przenoszenie danych pomiędzy urządzeniem a komputerem PC. Urządzenie posiada bowiem funkcję kopiowania danych z pamięci urządzenia na kartę pamięci (kopiowane są trasy, ślady i waypointy). Dzięki zastosowaniu kart pamięci w standardzie SD, możliwe jest następnie przeniesienie tych danych do oprogramowania w PC (z użyciem czytnika kart pamięci SD). Dane zaplanowane w oprogramowaniu na PC i zapisane na karcie mogą być również zaimportowane do pamięci urządzenia. Dostępne są funkcje zastąpienia danych obecnych w pamięci urządzenia danymi z karty, jak również dołączenia danych z karty do już istniejących w pamięci urządzenia.

GPSMap 720 wyposażony jest w dwa porty szeregowe. Dla każdego z nich możliwy jest niezależny wybór protokołów po których odbywa się komunikacja ze światem zewnętrznym. Dodatkowo, dla protokołu NMEA, dostępne są zaawansowane opcje wyboru sentencji obsługiwanych przez urządzenie.

Urządzenie wyposażone jest również w alarmy, wśród których znaleźć można alarm kotwiczny, przybycia, zejścia z kursu, czasu, napięcia zasilania, itp. Przekroczenie ustawionych wartości alarmowych spowoduje wyświetlenie komunikatu alarmu oraz wywołanie dźwięku alarmowego.Specyfikacja techniczna

Wymiary urządzenia 22,4 x 14,2 x 7,9 cm
Wymiary wyświetlacza 15,2 x 9,1 cm
Przekątna wyświetlacza 7 cali
Rozdzielczość wyświetlacza 800 x 480 pikseli
Wyświetlacz dotykowy tak
Typ wyświetlacza WVGA
Kolorowy wyświetlacz tak
Klawiatura numeryczna nie
Klawisze programowalne nie
Waga 1,1 kg
Bateria nie
Czas działania baterii -
Wodoszczelność IPX7
Typ anteny GPS patch
Czuły odbiornik GPS tak
Dokładność GPS 3-5 m
Wejście / wyjście NMEA 0183 nie
Wejście / wyjście NMEA 2000 tak (x1)
Wejście / wyjście Marine Network nie
Wejście / wyjście Video nie
Wejście / wyjście VGA nie
Wejście BNC tak (x1)
Czytnik kart pamięci tak
Pamięć wewnętrzna nie
Mapa bazowa tak
Fabrycznie załadowane mapy nie
Obsługa map BlueChart g2 tak
Obsługa map BlueChart g2 Vision tak
Obsługa map Lakes Vision tak
Widok mapy 3D tak
Trasy 100
Nawigacja automatyczna tak
Waypointy / ulubione / pozycje 3000
Własne punkty POI tak
Wykres śladu 20000 punktów
Kalendarz myśliwski / wędkarski nie
Ekran słońca i księżyca tak
Tabele pływów tak
Podział ekranu na sonar i GPS tak
Powiększenie części podzielonego ekranu tak
Identyfikacja symboli ryb nie
Wskaźnik twardości dna nie
Wyświetlanie ławic ryb przy większej prędkości nie
Wyświetlanie ryb chowających się pod przeszkodami nie
Wyświetlanie sygnału odbitego od dna nie
Wyświetlanie w czasie rzeczywistym nie
Pomiar głębokości obiektów podwodnych nie
Pomiar temperatury wody nie
Pomiar prędkości na wodzie nie
Alarmy dźwiękowe tak
Zgodność z radarem tak
Zgodność z sonarem nie
Zgodność z Marine Network nie
Zgodność z Weather & Radio tak
Obsługa AIS tak
Obsługa DSC tak
Obsługa przetwornika dwuzakresowego nie
Obsługa przetwornika dwuwiązkowego nieMapy

Typ mapy bazowa
Szczegóły zasięgu cały Świat
Cieniowanie terenu 3D (DEM) tak
Miejsce instalacji map pamięć wewnętrznaWyposażenie

Odbiornik GPS tak
Przetwornik nie
Górna i dolna osłona na zatrzask tak
Osłona wyświetlacza tak
Kabel zasilający nie
Kabel zasilanie / dane tak
Kabel video nie
Kabel danych NMEA 0183 nie
Kabel podłączeniowy NMEA 2000 nie
Kabel szkieletowy NMEA 2000 nie
Kabel zasilający NMEA 2000 nie
Trójnik NMEA 2000 typu T nie
Zestaw terminatorów NMEA 2000 nie
Uchwyt do montażu wpuszczanego nie
Uszczelka do montażu wpuszczanego tak
Elementy do montażu wpuszczanego tak
Uchwyt pałąkowy tak
Komplet pierścieni wzmacniających nie

 

Producent Garmin
Kolor Czarny
Termin wysyłki 24h
Okres gwarancji 24 miesiące
Alternatywny tytuł produktu Nie
Dodaj swoje tagi:
Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Garmin GPSMap 720
Montaż - cennik

   

     

                 

Mój koszyk

Nie masz produktów w koszyku.

Porównaj produkty

Nie ma produktów do porównania.

      

  

Twoją przesyłkę dostarczy kurier